Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přírodní léčitelství již není živností

25. 3. 2012

  Přírodní léčitelství již není živností


Přírodní léčitelství i ostatní alternativní formy léčby lidských pacientů byly ze seznamů živnostenských oborů živnostenského zákona vyřazeny v roce 1995. Hlavním důvodem byly nejasnosti v posuzování kvalifikace jednotlivých léčitelů a s tím spojená značná rizika pro jednotlivé pacienty.

Výkon lidového léčitelství v jakékoli formě pak již nebyl upraven žádnou speciální legislativou. Alternativní medicína, která je dnes na území ČR vykonávána jako léčebná činnost, je proto vykonávána především lidmi s lékařským vzděláním. Tito lékaři poskytují doplňkové formy léčby (akupunktura, homeopatika, bylinkářství apod.) v rámci své lékařské praxe.

Nesmí být navozován léčebný proces
V oblasti péče o zdraví samozřejmě rozlišujeme samotné léčení a různé rekondiční či regenerační služby. Zatímco léčbu lidí lze provádět pouze dle zákona č. 95/2004 Sb. a souvisejících nařízení, mnohé činnosti, jejichž výkon nenavodí léčebný proces, lze provozovat jako živnost. Proto například regenerační masérské služby, provozování solárií nebo poskytování služeb v oblasti ochrany zdraví při práci lze vykonávat na základě oprávnění pro vybrané vázané živnosti. Pedikúru a manikúru a další podobné kosmetické služby lze vykonávat na základě oprávnění pro vybrané řemeslné živnosti. U žádné z těchto činností nesmí být navozován léčebný proces.

Rozlišujeme také léčení a poradenství zaměřené na zdraví. Činnost, jejímž předmětem je distribuce knih s tématikou přírodního léčitelství nebo takto orientované poradenství lze vykonávat na základě oprávnění pro vybrané obory živnosti volné.

Pokud provozovaná činnost nemá poskytovat dočasnou fyzickou úlevu, ale má v nějakém smyslu léčit (respektive navozuje nikoli úlevný či zájmový, ale léčebný proces), doporučujeme k pročtení zákon č. 95/2004 Sb. a související legislativu.

 
 


Věštírna a poradna u Páji NUMEROLOGIE - Ve vaší objednávce uveďte datum narození,Vaše jméno,příjmení a případně vaší přezdívku,VÝKLAD KARET , SHAMBALLA(léčení i zasvěcení) ,REIKI,LSVJ,SRT

TOPlist

Numerologie Pavel

Propagujte i svojí stránku

Planetcont

Online výklad karet
nechte si vyvěštit z pohodlí domova

inzerce

In-počasí

Optimalizace pro vyhledávače

Databáze Reiki mistrů a českých stránek o Reiki

U Džoudyho

Poradna a věštírna u Páji
REIKI,SHAMBALLA,LSVJ,SRT,Numerologie,Výklad karet,Tarotová numerologie,I-TING
relaxační a duchovní centrum Světlo Atlantidy
Zabýváme se různými obory ezoteriky a duchovního růstu. Pořádáme řízené meditace, očisty karmy, odblokování čaker, výklady karet a numerologické rozbory, pracujeme a zasvěcujeme do energií. Najdete zde channelingy a články k aktuálnímu dění.

Odkazy zdarma - chci se taky přidat!

Astrovíkend

 

Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti

Chcete vydělávat peníze za příjem reklamních emailů od Emailing.cz?
Napište Váš e-mail a odešlete! Obratem Vám zašleme informace a potvrdíme Vaši registraci. </